Kto je

Yogitch

ING. MIRIAMA MATAY

JOGA INŠTRUKTORKA A ZAKLADATEĽKA ZNAČKY YOGITCH

Ahoj! Moje meno je Mima a som medzinárodne certifikovaná inštruktorka yogy RYT 200, milovník módy, surfovania a cestovania. Som maniak na zážitky a milujem spájať ľudí. Mojím snom bolo mať vlastnú značku a vytvoriť komunitu ľudí, ktorí sú na jednej vlne a preto som sa rozhodla spojiť všetky tieto krásne veci, ktoré milujem v jedno. A tak vznikol YOGITCH. Stránka pre všetky krásne duše, ktoré milujú jogu a všetko s tým spojené tak ako aj ja.

MÔJ PRÍBEH

Moja cesta lásky k joge začala na začiatku roku 2020. Celé to však vypuklo cca pól roka predtým, než som sa do jogy zamilovala. Rozhodla som sa zmeniť svoj život od základov. Nakoľko som si prechádzala životnou zmenou, urobila som veľké rozhodnutie a to zbaliť ruksak a odísť preč zo Slovenska. Dala som výpoveď v práci, z nájomnej zmluvy a rozhodla som sa pracovať zadarmo ako dobrovoľníčka v Portugalsku. Zmenila som svoje myslenie, návyky a okolie, ktoré bolo pre mňa toxické. Začala som sa zaujímať o svoje duševné zdravie, pohodu a harmóniu.

Po návrate domov ako „iná osoba“ som spoznala mojho už terajšieho manžela a spoločne sme sa rozhodli, že precestujeme svet. Avšak stále ma trápili isté zdravotné ťažkosti ako úzkostné stavy z tetánie, ktoré prerastali do panických atakov. A tak som musela úplne vypnúť a spomaliť až ma to priviedlo k joge. Kým som si neodcvičila poriadne svoju prvú lekciu, myslela som si, že joga znamená sedenie v tureckom sede a akési „modlenie sa“. Avšak mýlila som sa. Zrazu to vo mne vyvolalo spŕšku najúžasnejších pocitov, nakoľko mi asánová prax pripomínala moje tínedžerské časy, kedy som sa venovala tancu. Tanec bol kedysi alfou-omegou môjho života a vždy som túžila byť inštruktorkou tanca, avšak na mojej ceste som urobila malú odbočku a vyštudovala som inžiniera z ekonómie. A tak sa vo mne zrodila láska k jogovej praxi. Postupne som cvičila viac intenzívnejšie, moje telo bolo viac flexibilné aj fyzicky aj v mojej mysli. Tetánia mi postupne ustupovala, lepšie sa mi dýchalo aj spalo. Bola som silnejšia, začala sa mi formovať postava a za prvých 6 mesiacov som schudla cca 13kg. Začala som sa zaujímať o rôzne druhy jogy, meditácie a rituály a absolvovala som môj prvý kurz inštruktorov jogy na Slovensku. 

Niekoľko mesiacov nato sme vycestovali na cestu okolo sveta, odkiaľ som začala vyučovať jogu online. V mojej sekcii online joga lekcií nájdeš nespočetné množstvo hodín z týchto miest, ktoré k tebe prinesú tú najmagickejšiu energiu. Počas tejto cesty som praktizovala jogu s tými najlepšími učiteľmi po celom svete. Od Bali, cez Austráliu, Mexico, USA až po Havaj. Stretla som veľa inšpiratívnych učiteľov, ktorí ma naučili naozaj veľa. Na konci tejto cesty som absolvovala kurz inštruktorov jogy RYT 200 v Baja, California, kde som strávila tri intenzívne týždne praktizovaním jogy a nasávaním informácií, ktoré s tebou rada zdieľam na mojích hodinách či pobytoch. Dostala som ponuky pracovať pre najznámejšie jogové značky, avšak moje srdce ma priviedlo naspäť domov na Slovensko. Cítim, že som sa našla a mojím životným posolstvom je byť inštruktorkou jogy. Všetko čo som sa o živote zatiaľ naučila ti s láskou odovzdám a pomôžem ti nájsť tvoju skutočnú podstatu. YOGITCH však naďalej rozvíjam, spájam ľudí a vytváram krásne priateľstvá a spomienky.

Som kreatívna duša a mám rada pekné veci. Jednoducho taký typický „býk“. Preto vznikla značka YOGITCH THE LABEL. Značka, ktorú si jednoducho zamiluješ. Som detailista a perfekcionista a každý kto ma pozná vie, že keď niečo chcem, vyrobím si to a nenechám si to len pre seba. Preto vytvárame limitované edície a o tieto krásne veci sa s vami vždy rada podelím. Každý jeden produkt z našich kolekcií sme s mojím manželom vytovorili a navrhli sami. Dlhé hodiny práce, vymýšlania a tvorenia transformované do produktov plných lásky a nás. Sme značka zameraná na minimalizmus a štýlový dizajn a veríme, že to ocení každá jedna jogová duša. Všetky naše produkty nájdeš v e-shope YOGITCH THE LABEL.